Resultado de la investigación: Articlerevisión exhaustiva

Resumen

The article describes the features of teaching discipline «The Concepts of Modern Natural Science» with the use of distance technology in education for students of economic and managerial specialties in the Urals Federal University (Ekaterinburg).
Título traducido de la contribuciónТhe experience of teaching а discipline "The Concepts of Modern Natural Science" in the system of distance education of the Ural Federal University
Idioma originalRussian
Páginas (desde-hasta)29-34
PublicaciónОткрытое и дистанционное образование
N.º4 (48)
EstadoPublished - 2012

GRNTI

• 14.00.00 EDUCATION. PEDAGOGY

Level of Research Output

• VAK List

Huella

Profundice en los temas de investigación de 'ИЗ ОПЫТА ПРЕПОДАВАНИЯ ДИСЦИПЛИНЫ "КОНЦЕПЦИИ СОВРЕМЕННОГО ЕСТЕСТВОЗНАНИЯ" В СИСТЕМЕ ДИСТАНЦИОННОГО ОБРАЗОВАНИЯ УРАЛЬСКОГО ФЕДЕРАЛЬНОГО УНИВЕРСИТЕТА'. En conjunto forman una huella única.

Citar esto