Resultado de la investigación: Articlerevisión exhaustiva

Resumen

The article analyzes the position and role of scientifi c journals in the information and communication support radical reform of higher school in the Russian Federation. The authors raise the issue of engaging the intellectual potential of science journalism in the innovation management by using PR- and GR-technologies for promoting science products.
Título traducido de la contribuciónScientific Journals in the Information and Communication Infrastructure of Higher Education Reform in the Russian Federation
Idioma originalRussian
Páginas (desde-hasta)20-29
Número de páginas10
PublicaciónИзвестия Уральского федерального университета. Серия 1: Проблемы образования, науки и культуры
Volumen162
N.º23 (2)
EstadoPublished - 2017

Level of Research Output

• VAK List

Huella

Profundice en los temas de investigación de 'Научные журналы в информационно-коммуникационной инфраструктуре реформы высшего образования в РФ'. En conjunto forman una huella única.

Citar esto