Resultado de la investigación: Articlerevisión exhaustiva

Resumen

The article considers possible organizational and financial models of creating a system of continuing professional education at the university. The authors analyze existing problems in this area and suggest possible solutions.
Título traducido de la contribuciónAPPROACHES TO MODELING CONTINUING PROFESSIONAL EDUCATION AT THE FEDERAL UNIVERSITY
Idioma originalRussian
Páginas (desde-hasta)146-151
Número de páginas6
PublicaciónВестник Северного (Арктического) федерального университета. Серия: Гуманитарные и социальные науки
N.º3
EstadoPublished - 2013

GRNTI

• 14.35.00

Level of Research Output

• VAK List

Huella

Profundice en los temas de investigación de 'ПОДХОДЫ К РАЗРАБОТКЕ МОДЕЛЕЙ СИСТЕМЫ ДОПОЛНИТЕЛЬНОГО ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ В ФЕДЕРАЛЬНОМ УНИВЕРСИТЕТЕ'. En conjunto forman una huella única.

Citar esto