Resultado de la investigación: Articlerevisión exhaustiva

Resumen

Indicated subject relates to the development corporate professional standards and practice of designing and implementation of education programs at the educational institutions of higher and vocational education of the Sverdlovsk region. Test practical experience allows to define problematic areas in this field.
Título traducido de la contribuciónDesigning of educational programs based on corporate professional standards: experience, problems
Idioma originalRussian
Páginas (desde-hasta)128-135
PublicaciónВестник Тверского государственного университета. Серия: Педагогика и психология
N.º3
EstadoPublished - 2013

GRNTI

• 14.35.00

Level of Research Output

• VAK List

Huella Profundice en los temas de investigación de 'ПРОЕКТИРОВАНИЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ ПРОГРАММ НА ОСНОВЕ КОРПОРАТИВНЫХ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ СТАНДАРТОВ: ОПЫТ, ПРОБЛЕМЫ'. En conjunto forman una huella única.

Citar esto