Resultado de la investigación: Chapterrevisión exhaustiva

Resumen

The article discusses the system of personnel incentives in organizations, various methods of motivation that affect the organizational culture of the campaign, substantiates the relevance and importance of incentive methods for managing personnel in general, as well as the use of motivation to manage personnel flows and improve the status of a campaign in the market. As a result of the study, the author substantiates the feasibility of highlighting the motivation system when managing personnel in a campaign. Within the framework of the article, a general model of the personnel motivation system is proposed, the main goal of the system, its key elements, principles of implementation and use are determined.
Título traducido de la contribución IMPROVEMENT OF THE PERSONNEL MOTIVATION SYSTEM BY ORGANIZATIONAL CULTURE METHODS IN PIK LIMITED LIABILITY COMPANY
Idioma originalRussian
Título de la publicación alojadaАктуальные проблемы социогуманитарного образования
Subtítulo de la publicación alojadaсборник статей
EditoresТ. С. Дорохова, Е. В. Донгаузер
Lugar de publicaciónЕкатеринбург
EditorialУральский государственный педагогический университет
Páginas305-310
Número de páginas6
ISBN (versión impresa)978-5-7186-1756-6
EstadoPublished - 2021

GRNTI

• 82.01.00

Huella

Profundice en los temas de investigación de 'Совершенствование системы стимулирования персонала методами организационной культуры в обществе с ограниченной ответственностью «Пик»: статья в сборнике статей'. En conjunto forman una huella única.

Citar esto