Resultado de pesquisa: Articlerevisão de pares

Resumo

The article analyzes the position and role of scientifi c journals in the information and communication support radical reform of higher school in the Russian Federation. The authors raise the issue of engaging the intellectual potential of science journalism in the innovation management by using PR- and GR-technologies for promoting science products.
Título traduzido da contribuiçãoScientific Journals in the Information and Communication Infrastructure of Higher Education Reform in the Russian Federation
Idioma originalRussian
Páginas (de-até)20-29
Número de páginas10
RevistaИзвестия Уральского федерального университета. Серия 1: Проблемы образования, науки и культуры
Volume162
Número de emissão23 (2)
Estado da publicaçãoPublished - 2017

Level of Research Output

• VAK List

Impressão digital

Mergulhe nos tópicos de investigação de “Научные журналы в информационно-коммуникационной инфраструктуре реформы высшего образования в РФ“. Em conjunto formam uma impressão digital única.

Citar isto