Resultado de pesquisa: Articlerevisão de pares

Resumo

Indicated subject relates to the development corporate professional standards and practice of designing and implementation of education programs at the educational institutions of higher and vocational education of the Sverdlovsk region. Test practical experience allows to define problematic areas in this field.
Título traduzido da contribuiçãoDesigning of educational programs based on corporate professional standards: experience, problems
Idioma originalRussian
Páginas (de-até)128-135
RevistaВестник Тверского государственного университета. Серия: Педагогика и психология
Número de emissão3
Estado da publicaçãoPublished - 2013

GRNTI

• 14.35.00

Level of Research Output

• VAK List

Impressão digital Mergulhe nos tópicos de investigação de “ПРОЕКТИРОВАНИЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ ПРОГРАММ НА ОСНОВЕ КОРПОРАТИВНЫХ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ СТАНДАРТОВ: ОПЫТ, ПРОБЛЕМЫ“. Em conjunto formam uma impressão digital única.

Citar isto