ТЕРРОРИЗМ КАК СОЦИАЛЬНО-СКОНСТРУИРОВАННЫЙ ФЕНОМЕН: статья в сборнике статей

Resultado de pesquisa: Chapter

Resumo

The article deals with the problem of studying and describing the personality of the child in the preschool age. Provides the review of modern foreign studies on this issue. Grounded the importance of age characteristics for describing the structure of the child's personality.
Título traduzido da contribuiçãoThe study of personality preschool children in modern foreign research
Idioma originalRussian
Título da publicação do anfitriãoПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ТЕОРИЯ И ПРАКТИКА – УПРАВЛЕНИЮ
Subtítulo da publicação do anfitriãoсборник научных трудов
EditoresЭ. Э. Сыманюк
Local da publicaçãoЕкатеринбург
EditoraУральский институт управления – филиал ФГБОУ ВО "Российская академия народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации"
Páginas56-59
ISBN (impresso)978-5-8056-0335-9
Estado da publicaçãoPublished - 2015

GRNTI

• 04.61.00

Impressão digital Mergulhe nos tópicos de investigação de “ТЕРРОРИЗМ КАК СОЦИАЛЬНО-СКОНСТРУИРОВАННЫЙ ФЕНОМЕН: статья в сборнике статей“. Em conjunto formam uma impressão digital única.

Citar isto