Cross-Cultural Communication in Pre-University Training of Foreign Students

Natalia Filimonova, Elena Romanyuk, Aleksey Godenko, Olga Ergunova

Результат исследований: Глава в книге, отчете, сборнике статейМатериалы конференции

Язык оригиналаАнглийский
Название основной публикацииPROCEEDINGS OF THE INTERNATIONAL CONFERENCE ON THE THEORY AND PRACTICE OF PERSONALITY FORMATION IN MODERN SOCIETY (ICTPPFMS 2018)
РедакторыDA Chinakhov
ИздательAtlantis Press
Страницы260-265
СостояниеОпубликовано - 2018
СобытиеInternational Conference on the Theory and Practice of Personality Formation in Modern Society (ICTPPFMS) - Yurga
Продолжительность: 20 сен 201822 сен 2018

Серия публикаций

НазваниеAdvances in Social Science Education and Humanities Research
ИздательATLANTIS PRESS
Том198
ISSN (печатное издание)2352-5398

Конференция

КонференцияInternational Conference on the Theory and Practice of Personality Formation in Modern Society (ICTPPFMS)
ГородYurga
Период20/09/201822/09/2018

Предметные области WoS

• Психология, Развития
  • Общественные науки, Междисциплинарные труды

Filimonova, N., Romanyuk, E., Godenko, A., & Ergunova, O. (2018). Cross-Cultural Communication in Pre-University Training of Foreign Students. В DA. Chinakhov (Ред.), PROCEEDINGS OF THE INTERNATIONAL CONFERENCE ON THE THEORY AND PRACTICE OF PERSONALITY FORMATION IN MODERN SOCIETY (ICTPPFMS 2018) (стр. 260-265). (Advances in Social Science Education and Humanities Research; Том 198). Atlantis Press.