Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge

Результат исследований: Глава в книге, отчете, сборнике статейМатериалы конференцииНаучно-исследовательскаярецензирование

Язык оригиналаАнглийский
Название основной публикацииPROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016)
РедакторыF Pinzaru, C Bratianu
ИздательAcademic Conferences and Publishing International Limited
Страницы264-272
СостояниеОпубликовано - 2016
Событие12th European Conference on Management, Leadership and Governance (ECMLG) - Bucharest, Румыния
Продолжительность: 10 ноя 201611 ноя 2016

Серия публикаций

НазваниеProceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance
ИздательACAD CONFERENCES LTD
ISSN (печатное издание)2048-9021

Конференция

Конференция12th European Conference on Management, Leadership and Governance (ECMLG)
СтранаРумыния
ГородBucharest
Период10/11/201611/11/2016

Предметные области WoS

• Психология, Прикладная
    • Менеджмент

Vlasov, M., Popov, E., & Shishkina, A. (2016). Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge. В F. Pinzaru, & C. Bratianu (Ред.), PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016) (стр. 264-272). (Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance). Academic Conferences and Publishing International Limited.
    Vlasov, Maxim ; Popov, Evgeny ; Shishkina, Anna. / Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge. PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016). редактор / F Pinzaru ; C Bratianu. Academic Conferences and Publishing International Limited, 2016. стр. 264-272 (Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance).
    @inproceedings{0c90e4698ce64597b1a0a8583519120d,
    title = "Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge",
    keywords = "hi-tech knowledge, resource potential, institutional spiral, knowledge management, innovation, resources, INNOVATION, INDUSTRY, FIRMS",
    author = "Maxim Vlasov and Evgeny Popov and Anna Shishkina",
    year = "2016",
    language = "English",
    series = "Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance",
    publisher = "Academic Conferences and Publishing International Limited",
    pages = "264--272",
    editor = "F Pinzaru and C Bratianu",
    booktitle = "PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016)",
    address = "United Kingdom",

}

Vlasov, M, Popov, E & Shishkina, A 2016, Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge. в F Pinzaru & C Bratianu (ред.), PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016). Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance, Academic Conferences and Publishing International Limited, стр. 264-272, 12th European Conference on Management, Leadership and Governance (ECMLG), Bucharest, Румыния, 10/11/2016.

Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge. / Vlasov, Maxim; Popov, Evgeny; Shishkina, Anna.

PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016). ред. / F Pinzaru; C Bratianu. Academic Conferences and Publishing International Limited, 2016. стр. 264-272 (Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance).

TY - GEN

T1 - Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge

AU - Vlasov, Maxim

AU - Popov, Evgeny

AU - Shishkina, Anna

PY - 2016

Y1 - 2016

KW - hi-tech knowledge

KW - resource potential

KW - institutional spiral

KW - knowledge management

KW - innovation

KW - resources

KW - INNOVATION

KW - INDUSTRY

KW - FIRMS

UR - https://gateway.webofknowledge.com/gateway/Gateway.cgi?GWVersion=2&SrcAuth=tsmetrics&SrcApp=tsm_test&DestApp=WOS_CPL&DestLinkType=FullRecord&KeyUT=000400302000033

M3 - Conference contribution

T3 - Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance

SP - 264

EP - 272

BT - PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016)

A2 - Pinzaru, F

A2 - Bratianu, C

PB - Academic Conferences and Publishing International Limited

ER -

Vlasov M, Popov E, Shishkina A. Institutional Spiral of the Generation of Hi-Tech Knowledge. В Pinzaru F, Bratianu C, редакторы, PROCEEDINGS OF THE 12TH EUROPEAN CONFERENCE ON MANAGEMENT, LEADERSHIP AND GOVERNANCE (ECMLG 2016). Academic Conferences and Publishing International Limited. 2016. стр. 264-272. (Proceedings of the Conference on European Management Leadership and Governance).