科研成果: Chapter同行评审

摘要

The article discusses the system of personnel incentives in organizations, various methods of motivation that affect the organizational culture of the campaign, substantiates the relevance and importance of incentive methods for managing personnel in general, as well as the use of motivation to manage personnel flows and improve the status of a campaign in the market. As a result of the study, the author substantiates the feasibility of highlighting the motivation system when managing personnel in a campaign. Within the framework of the article, a general model of the personnel motivation system is proposed, the main goal of the system, its key elements, principles of implementation and use are determined.
投稿的翻译标题 IMPROVEMENT OF THE PERSONNEL MOTIVATION SYSTEM BY ORGANIZATIONAL CULTURE METHODS IN PIK LIMITED LIABILITY COMPANY
源语言Russian
主期刊名Актуальные проблемы социогуманитарного образования
主期刊副标题сборник статей
编辑Т. С. Дорохова, Е. В. Донгаузер
出版地点Екатеринбург
出版商Уральский государственный педагогический университет
页数6
ISBN(印刷版)978-5-7186-1756-6
Published - 2021

GRNTI

• 82.01.00

指纹

探究 'Совершенствование системы стимулирования персонала методами организационной культуры в обществе с ограниченной ответственностью «Пик»: статья в сборнике статей' 的科研主题。它们共同构成独一无二的指纹。

引用此